Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

Czym jest wellbeing? Zanim go zdefiniujemy, odpowiedz, ile razy zdarzyło Ci się poświęcić swoje samopoczucie, hobby czy zdrowie kosztem wykonywanej pracy? Być może nawet nie zastanowiłeś się, że można inaczej? Przecież nie poczujesz satysfakcji z tego co robisz, dopóki nie poczujesz się dobrze sam w sobie i z sobą!
Wypoczęty, odżywiony, spokojny, takiego chcielibyśmy Cię widzieć w nowym roku. W 2023 zachęcamy, by przestać postrzegać produktywność jako stosunek wykonanej pracy do czasu, a włączyć w to równanie także aspekt samopoczucia. Mamy dla Ciebie parę wskazówek na początek Twojej drogi w kierunku wellbeingu.

Odpoczynek fizyczny

Brzmi jak banał, ale taka jest prawda. Bez odpowiedniej ilości snu, nie poczujesz się dobrze w 100%. 7 godzin to minimum!
Oczywiście można dbać o odpowiednio długi sen, a nawet o sen w tych samych, określonych godzinach i wciąż czuć się zmęczonym. Odpoczynek fizyczny powinien obejmować również takie metody dbania o siebie jak masaże czy subtelne formy aktywności fizycznej, np. rozciąganie. Możesz myśleć, że nie masz czasu lub środków na regularne masaże, ale nie musisz zaczynać od razu od wielkich rzeczy.
Na początek zacznij od jednej z poniższych opcji:

  • naturalny olejek połączony z automasażem,
  • roller do twarzy,
  • kamień gua sha.

W Internecie wybór jest ogromny, a informacje na temat użytkowania szeroko dostępne. Wellbeing w zaciszu domowym to drobne rytuały!

Aktywność fizyczna

To co w końcu, odpoczynek czy aktywność? Jedno nie istnieje bez drugiego. Nasze ciało jest stworzone do ruchu, a fakt, że wysiłek fizyczny wywołuje wyrzut endorfin – hormonów szczęścia, jest powszechnie znany. Basen, bieganie, rower, wspinaczka, piłka nożna, tenis, siłownia, pilates, joga. Możliwości są nieskończone, znajdź więc to, co sprawia Ci radość i praktykuj to regularnie.
Najlepiej byłoby wykonywać zróżnicowane aktywności każdego dnia. Oczywiście dla większości z nas może być to bardzo trudne do wdrożenia, niemal nieosiągalne, dlatego nie przejmuj się, trening 2 razy w tygodniu też jest w porządku!
Pamiętaj tylko, jeśli nie masz czasu na dłuższe aktywności, przejdź się na spacer, najlepiej w świetle dziennym. 15/20 minut wystarczy, żebyś poczuł się o niebo lepiej.

Odpoczynek sensoryczny

Skoro już o spacerze mowa, to nie używaj na nim telefonu. Wyłącz powiadomienia, dźwięki, może zostaw go w domu. W czasie odpoczynku, zarówno aktywnego jak i pasywnego, ogranicz bodźce. Momenty bez czytania, słuchania, światła ekranów, ciągłej wymiany zdań, są przepisem na spokój i lepsze funkcjonowanie, kiedy już musisz wdać się w relacje czy włączyć komputer.
Nie bez powodu też, tak popularną aktywnością staje się joga, która oprócz praktyki fizycznej kładzie też duży nacisk na skupienie i oddech oraz wprowadza element medytacji. Może 2023, to czas, żeby przekonać się, co ci wszyscy ludzie widzą w jodze?
Uspokoić umysł, możesz też na własną rękę, kiedykolwiek chcesz. Podążaj za krokami opisanymi poniżej.

  1. Usiądź wygodnie, tak, żebyś nie musiał poprawiać się przez dłuższy czas.
  2. Wyprostuj kręgosłup.
  3. Odłóż dłonie na nogi lub klatkę piersiową.
  4. Zamknij oczy.
  5. Weź 10 (lub więcej) głębokich oddechów skupiając się tylko na tym, jak powietrze płynie w Twoim ciele.

To proste ćwiczenie, jest wstępem do medytacji, która może zdawać się tak odległa i abstrakcyjna, a jednak jest dostępna na wyciągnięcie ręki, w każdym momencie, kiedy czujesz, że tracisz spokój.

Odżywianie

Wellbeing nie istnieje bez odpowiedniej diety. A jaka to? Zbilansowana pod względem kalorii, składników odżywczych, pozbawiona alergenów, które Ci szkodzą, stworzona z jakościowych, sezonowych i lokalnych produktów, a przede wszystkim smaczna! Taka, żeby każdy kęs sprawiał Ci przyjemność. Właśnie te cele, przyświecają nam w Body Fixers, gdy planujemy i gotujemy dla Ciebie posiłki. Sprawdź tu.

Jak rozwiniesz nasze sugestie, zależy już tylko od Ciebie. Pamiętaj, by nie próbować wdrażać w życie wszystkiego na raz. Jest duża szansa, że poskutkuje to frustracją oraz zniechęceniem i efekt będzie zupełnie odwrotny od zamierzonego. Zacznij od małych kroczków!

Trzymaj się ciepło i odpoczywaj dużo, widzimy się już za chwilę w roku pod znakiem troski o wellbeing!

Body Fixers

ZADZWOŃ