Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

Co to jest dieta semiwegetariańska? Ta odmiana „bycia wege” wyklucza wszystkie rodzaje drobiu, mięsa czerwonego, zostawiając przestrzeń tylko na owoce morza i ryby. Ten sposób odżywiania zaleca się szczególnie tym, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w kierunku wegetarianizmu i nie chcą doznać szoku po nagłym odstawieniu białka zwierzęcego. 

Dieta semiwegetariańska – dlaczego warto?

Ten sposób odżywiania jest dobry dla osób, które chcą:

  • poprawić stan swojego zdrowia,
  • zrzucić zbędne kilogramy,
  • obniżyć poziom cholesterolu we krwi,
  • oczyścić organizm,
  • przejść na dietę całkowicie bezmięsną.

Oczywiście mięso w diecie trzeba czymś zastąpić – a dokładniej większą ilością warzyw, owoców i błonnika, co bardzo korzystnie wpływa na wasz organizm. Dostarczycie sobie niezbędnych witamin i minerałów, tłuszcze ryb korzystnie wpłyną na włosy, skórę i paznokcie, a dodatkowo wyregulują gospodarkę hormonalną. Nauczy to was też stopniowej rezygnacji z produktów odzwierzęcych, co dla niektórych może być drzwiami do diety w pełni wegetariańskiej lub nawet i wegańskiej! 😊 

Co jeść?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Im częściej ograniczamy mięso, tym częściej powinniśmy spożywać rośliny strączkowe, pestki, orzechy i soję. Warto pamiętać o tym, aby do posiłków dodawać nieco tłuszczu, aby zwiększyć przyswajalność witamin takich jak A, D, E oraz K. Dania nie powinny być zbyt monotonne, dlatego należy uzupełniać je o przyprawy, a także owoce i warzywa w różnych smakach. 

Dieta semiwegetariańska powinna zawierać błonnik, nabiał i strączki, które charakteryzują się wysoką ilością białka. Trzeba zadbać o różnorodność, aby nie wpaść w monotonię, która może skutkować wieloma niedoborami!

Zalety semi-vege

Semiwegetarianie są zdecydowanie mniej narażeni na najróżniejsze choroby, np.:

  • cukrzycę typu II,
  • nowotwory,
  • miażdżycę,
  • próchnicę zębów,
  • nadciśnienie tętnicze.

Dodatkowo, jest to dobra opcja dla tych z Was, którzy walczą z otyłością, ponieważ dieta ta uwzględnia (jak powyżej wspomnieliśmy) dużą ilość warzyw i owoców. 

Razem z naszymi ekspertami stworzyliśmy dla Was trzy warianty diety semi-vege:

-bez laktozy,

-bez glutenu,

-regularną.

Sprawdźcie, która najbardziej Wam odpowiada i przetestujcie ją koniecznie! Dajcie nam znać poprzez opinie Google lub na Dietly, które dania najbardziej Wam smakowały!

ZADZWOŃ