Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności      
ROZUMIEM

Zdrowa relacja z jedzeniem

Co właściwie znaczy hasło zdrowa relacja z jedzeniem? To bezstresowe podejście do odżywiania, bez kompulsywnych myśli czy narzucania na siebie presji. Odżywianie powinno być symbiozą, częścią naszego życia, która jest naturalna. A co ważne, nie opiera się ono na ciągłych wyrzeczeniach, głodówkach czy liczeniu kalorii. W jaki sposób można tę harmonię osiągnąć?

Kształcenie się

Bardzo ważne jest, aby na bieżąco uzupełniać swoją wiedzę na temat odżywiania. Czytać nowinki, publikacje, chodzić do dietetyków i sprawdzać książki – to kopalnie wiedzy! Im większą świadomość się ma, tym większe szanse na to, że zacznie się wprowadzać zdrowe nawyki do codziennego życia. Warto poszukać inspirujących osób, aby od nich w przyjemny sposób czerpać potrzebną wiedzę. Może się okazać, że złe nawyki żywieniowe były podstawą do złej relacji z jedzeniem, a kilka prostych zmian przyniesie niebotyczne korzyści!

Świadome jedzenie a zdrowa relacja z jedzeniem

Świadome jedzenie opiera się na celebracji samej czynności spożywania. W XXI wieku, w którym jesteśmy w ciągłym biegu, jemy na szybko i nieuważnie, kultura jedzenia zeszła gdzieś na dalszy plan. To powoduje, że odżywiamy się gorzej, nie zwracamy uwagi na czas, w którym siadamy do stołu (lub nawet nie siadamy, a jemy idąc), nie kultywujemy wspólnych posiłków. To może prowadzić do ignorowania sygnałów od ciała, że np. zjedliśmy za mało bądź za dużo, nie gotujemy sami, ani nie zwracamy uwagi na to, co ląduje w ustach. Warto obudzić się 30 minut wcześniej przed pracą, aby na spokojnie przyrządzić sobie zdrowe śniadanie, usiąść i na spokojnie, bez dodatkowych bodźców, zacząć powolnie dzień. Spróbujcie przekonać do tego swoich najbliższych, a zobaczycie, jak bardzo zmieni się Wasz dzień po takim poranku!

Dieta pudełkowa

A co w przypadku, w którym nie ma się czasu na gotowanie, nie umie się tego robić albo nie ma się pojęcia na temat zdrowego odżywiania? Tutaj z pomocą przychodzi nasz catering. 🙂

Zbilansowane posiłki z naszej diety pudełkowej pozwolą Wam na czerpanie radości z życia. Nie będziecie musieli martwić się o to, czy zdążycie z przyrządzeniem posiłku na czas, czy będzie on wystarczająco odżywczy, a w przypadku najróżniejszych wykluczeń – czy produkty, które jecie na pewno są dla Was odpowiednie. To bardzo wygodna opcja, która pozwala nawet na start na oswojenie się ze swoim organizmem, wsłuchiwanie się w niego i obserwowanie reakcji, które będzie do Was wysyłało.

Sprawdźcie na naszej stronie dostępne warianty!

 

 

 

Zdrowa relacja z jedzeniem to klucz do tego, aby żyć pełnią życia. Pomoże to zlikwidować przyczyny stresu, dostarczy nam tyle energii, ile faktycznie potrzebujemy, oraz pomoże poznać najróżniejsze smaki. Chcemy, abyście zdrowo podchodzili do życia i jedzenia, więc zachęcamy Was do tego, aby zapoznać się bardziej z tym tematem i wdrożyć go w życie! Smacznego!

ZADZWOŃ